Malle Pajula

Nii nagu kevadel püüame esimese kohatud liblika värvi järgi ennustada, milline tuleb suvi – rõõmukollane või kirju –, nii oleme juunis suve poole teel, hinges õrnad, tasapisi vormuvad suveplaanid.

Enne tuleb töiselt palju asju lõpetada või käima lükata, sest ka kolleegidel või partneritel algavad puhkused. Kel suguvõsa suur või noori peres, jõuab pea igal aastal vähemalt ühele koolilõpetamisele. Uuesti oleme sama asjalikud augustis, sügise eel. Vahepeal oleme teel, puhkuses, suves.
On olemas plaanid hetkedest ja müttamisest suvekodus või külaskäikudest sõprade juurde, kellega koos moodustad justkui suvepere. On lootus, et tuleb soe suvi sooja rannaliiva lõhnaga ja juulis saab merre sulpsata, ilma külmast huilgamata. Et metsas on kukeseeni ja augustiöös mahti taevasse vaadata. Et jõuab istuda suvalise mööbliga külapoekohvikus, maitsta kodust marjakooki, jalutada kuursaaliga kuurordis. Tegeleda ka elu praktilise osaga, olgu selleks kasvõi kodune remont. Et muinastulede ööl rannal lõkke ääres istudes oleks tunne, et sai ikka tehtud, nähtud ja nauditud küll.
Teel on ka meie 25aastaseks saanud ajakiri. Pakume veel retrovihjeid 90ndaist Kodukirja külluslikust fotoarhiivist ning samas värske kujunduse algust. Nii nutikalt lahendatud uut linnakodu kui ka sisseelatud suvekodu õdusust. Nii remondisoovitusi kööki kui sisustusideid terrassile õdusa elutoa loomiseks. Lisaks inspiratsiooni kaheks eri stiilis suve- või koolilõpupeoks.
Head suve alguskuud!

Malle Pajula