Kaido Kivi OÜst Ulaelu soovitab näiteks kaaluda, kas väliköök peaks olema pelgalt söögitegemise koht või veedetakse seal ka muidu palju aega. “Kuna söögitegemine tähendab reeglina tule kasutamist, vajatakse tavaliselt ka grilli, töötagu see siis söe või gaasiga,” toob ta näiteks. See on juba lähtepunkt, millest edasi mõelda. Kui kööki kasutab hõivatud inimene, kellele ei sobi pikem ettevalmistusaeg, tasub mõelda gaasigrillile. “Ent sada protsenti üks teist ei asenda ning ideaalses köögis on kõik võimalused olemas,” lisab asjatundja.
Marti Kivimägi OÜst Moderustik soovitab välikööki planeerida seest väljapoole. Mis tähendab, et soovitud seadmete ja mööbli mõõtude järgi saab tuletada väliköögi mõõtmed.
Kivi sõnul on ootused väliköögile tihti sama suured kui tavaköögile. “Valamu, soe ja külm vesi kraanist, külmik,” alustab ta loetelu. “Ning lisame söögilaua, toolid, ideaalis ka pehme istumise.”
Et hooaega pikendada, maksab mõelda ka valgustusele. “Kui armastatakse väljas toitu ja seltskonda nautida, tasuks meie kliimas kaaluda kiirguriga kütmise võimalust,” soovitab Kivi.

Edasi lugemiseks telli ajakiri Kodukiri