Malle Pajula

”Meie kodu on põhjamaine,” kuulsime seekordse Aasta Kodu osalejaid ütlemas. Rõõm ja veendumus hääles.

Mis on meie jaoks õigupoolest põhjamaine kodu? Kindlasti valge. Aga edasi hargneb kaks täiesti erinevat suunda. Üks modernne, minimalistlik ja disainipõhine. Teine kurvika mööbliga, heegeldatud valgete pleedide ja kulunud ilmega. Esimest kohtas kodukonkursil rohkelt aasta tagasi. Nüüd oli romantika kord esile tulla.

Kurvikas mööbel, heegeldatud valge pleed – nüüd on romantika kord esile tulla.

Käisime seekord paljudes küpsemates kodudes. Peredes, kelle esimene ühine kodu oli olnud napima joonega ning nüüd valiti mõneti moevoolude välisem, klassikalisem suund. Valge romantika pakub avarust ja õdusust ühteaegu, võimalust vaid paari hüatsindiõie ja sama tooni pleediga meeleolu muuta. Või üle värvides soodsalt mööblit saada – selline stiil on osava kombineerimise korral üsna taskukohane. Eriti armastavad seda suunda naised, kes praegu meie kodudes peamise kujundustöö teevad. Ma ei stereotüpiseeri, konstateerin lihtsalt silma jäänud fakti.
Eesti riigi suure juubeli künnisel tasub mõtiskleda ka esiemade ideaalidele: mõis, linnakodaniku peenem elamine, taluhäärber. Saksa kultuuriruumile, mis meid on mõjutanud. Kas osa praegusel ajal romantiliseks nimetatud interjööri ihalemisest ei tulene hoopiski mitte sealt?
Sedapuhku osales Aasta Kodu konkursil ligi 50 kodu ja aeda. Käisime sisustuspilte tegemas ja pere lugusid kuulamas nii uusarendustes, vanas veskikohas kui ka rehetares. Nii pealinna eeslinnades, Tartus kui ka Saaremaal. Külaskäigu muljeid näeb aasta jooksul Kodukirjas. Tuleb soe ajakirja aasta!
Head uut aastat!

.

Kodukirja Facebooki lehel saad valida oma lemmiku. Osalejate vahel loosime välja 3 K-rauta kinkekaarti, igaüks väärtusega 50 eurot.