Malle Pajula

Kiikan silmanurgast aknast, kuidas meie tänava lapsed kilkavad õues. Istun, värskelt pletitud patsid peas, vanaema kõrval, tema seletab mulle lahti ammust fotoalbumit.

Ma ei tea siiani, kas ta tegi seda teadlikult, et ülesvõtetel olijad, kellest vaid üksikuid näinud olin, edasi kestaks. Või jagas ta ühist hetke maailmast, mis oli kaugel ja kättesaamatu nagu noorus või unelm.

Vanaema siidist pealelõunakleidid, rebaseboa suveõhtus...

Juhtus hoopis see, et mind inspireerisid edasiseks eluks albumi vahel olnud magusad eestiaegsed postkaardid armunud paariga lumisel pargipingil või ühist raamatut lugemas sametdiivanil. Eelmise sajandi alguse albumi juugendkujundus. Fotostuudiote taustad. Kuurordikontsertide publik. Vanaema siidist pealelõunakleidid ja rebaseboa suveõhtus. Ja see, et ühel purskkaevu-esisel fotol on minu väiksele lehviga emale kogemata toasussid jalga jäetud.
Igal suguvõsal on oma lugu. Lugu, millest kõige sagedamini räägitakse omadele ja võõrastele. Identiteet. Tihti seotud kinnisvara, sõdade, küüditamise, väärikusega. Aga miks mitte luua ka hilisemaid, rõõmsamaid. Taasiseseisvumise ajast.
Eesti riigi juubelikuul ja -aastal tasub need lood välja sõeluda ja edasi kanda. Teha mõned ilusad suguvõsa pildid. Sellised klassikalised.

Head veebruarikuud!

Selle aasta alguses lõime lojaalsusprogrammi, mille eesmärgiks on premeerida oma pikaajalisi tellijaid. Selleks, et loosis osaleda, ei pea Sa tegema muud, kui tellima ajakirja Kodukiri. Igas kvartalis loosime oma tellijate vahel välja vähemalt 1000 euro väärtuses kingitusi. Loosi lähevad spaapaketid, raamatud, ilutooted, lauamängud ja palju muud põnevat.

VAATA LISA: www.ajakirjad24.ee/lojaalsusprogramm