Foto: Priit Grepp

“Palun topelthakklihaga pitsa,” ütleb mu vastas menüüd uuriv tütarlaps ettekandjale. Tänan endamisi, et seda kuulnud tütar on saanud paar talve näitlemistunde, sest miski ta näos ei reeda üllatust. Koolis on hakkliha tellinud neiu tuntud kui taimetoitlane.
Need tütarlapsed saavad eeskuju peamiselt armastatud juutuuberite videoid vaadates. Võib kindel olla, et kui minna on vaja just Budapesti, võtta papiljoni tõugu koer või süüa vegan-kroketeid, on hiljuti seda üle ekraani näidatud. Mitte veel lõpuni läbitunnetatud moekad toidueelistused, east lähtuvalt, taanduvad vahel siiski pitsarestoranis, koduse köögilaua taga ning eriti vanaema pidulauas. Igatahes on hea, et popp on olla tervislikult toituja.

Ehk ongi toitumisharjumused ühed suurimad taasiseseisvusega tulnud elustiili muutused?

Hiljuti töökoha liftis sõites sattusin kuulama kontoritöötjate vestlust lõunastamispaikade teemal. Ma oleksin justkui Vahemeremaade elanikega kokku sattunud. Kirglikult ja analüüsivalt räägiti toidust. Ehk ongi toitumisharjumused ühed suurimad taasiseseisvumisega tulnud elustiili muutused? Ja nii palju ja nii erinevat infot toidu kohta kui praegu pole enne liikunud.
Kunagise maakodu kõrvalhoonest leidsin laulva revolutsiooni aegse ajakirja, kus õpetati külla saabunud välismaa sugulasi võõrustama. Selgitades, et magusa morsi asemel joovad nad toidu kõrvale lihtsalt kraanivett. Ja et rohelist salatit ei võta nad prae saatjaks lusikatäie, vaid seda peab laual kausis ikka rohkesti olema.
Nüüd käime Eestis Euroopa toidumoega ühte sammu. Vaadates samas värske pilguga üle kohalikud toorained ja traditsioonid. Ja needsamad neiud joovad meelsasti koolipäeval või kodus toidu kõrvale paljast vett. Olles lasteaia juurviljapauside ajast harjunud sööma vahepalana toorest kapsast.
NB! Pakume sel kuul tavalisest rohkem retsepte. Nii meie köögitoimetajalt Pille Endenilt kui ka Anni Arro stuudioköögist. Mõnusat kokkamist.
Head oktoobrikuud!