Elamumessi kokkuvõtet ootan igal aastal. Huvitav on vaadata, kuidas aastatega kodu mood muutub. Sel aastal on näha, et moes on minimalistlikum, praktilisem ja ajatu disain. Varasemast on silma jäänud asjaderohkus, nüüd pigem asjade ärapaigutamise ruum. Alati jätan miskid mõtted endale meelde, et neid võimalusel rakendada.

Aasta Kodu 2016 preemiakodu Pärnus on tõeliselt hubane ja vahvate nüanssidega. Väga huvitavad on ka lastetubade ideed, eriti hoiukohad ja voodialuse ruumi kasutus.
Merit

Augustis olen alati Kodukirja ostnud: ise olen Soome elamumessile jõudnud vaid korra, kui see oli Helsingi lähedal –, aga Kodukirjast saab igal aastal ülevaate. Pilte on palju ja põnev on vaadata. Ega oma kodus saagi enamasti midagi rakendada peale inspiratsiooni värvidest või üldise teadmise, mis on moes.

Kodu teed ikka enda moodi ja mul pole see ka nii moodsas majas. Aga mõne nurgakese sätid teistmoodi ümber või vahetad tekstiile. Mulle meeldivad väga suured oksad või lihtsad loodusest pärit taimed vaasis, lausa nagu umbrohi. Mitmel elamumessil Soomes on olnud sama trendi näha.
Piia

Kodukirjast jäi seekord eriti silma kodu Pärnus – millise pühendumisega on seda kujundatud! Nii palju detaile, mis lõpuks terviku loovad. Iga asi on paigas ja lisab meeleolu. Fotodelt on tunda, et seal on väga hubane olla, eriti veel suvel, kui väiksel rõdul saab istuda. Julged ja lausa teatraalsed valikud, palju romantikat. Kodukonkursil preemia saanud kodud ongi sageli heas mõttes erilised ja sisustusentusiastide tehtud. Suur tänu teistele julguse andmise eest!

Kersti

.

Täname toredate kirjade eest! Auhinnad saavad Merit (Fiskarsi noakomplekt) ja Piia (raamat “Supersmuutid mangost mustikani”).

Kirjutage meile, kuidas meeldis septembri ajakiri. Auhinnaks on salatikuivati Fiskarsilt ja Tuuli Mathiseni “Baklažaanitoidud”.

Kirju ootame 15. septembriks aadressil: Kodukiri, Niine 11, Tallinn 10414 või malle.pajula@kirjastus.ee