Lugesin juhtkirja ja kohe hakkas mõte liikuma. Ka mina olen mõelnud, et igal eestlasel on oma lugu ja kuna meid ei ole nii palju, siis võiks need, kes vähegi saavad ja oskavad, oma suguvõsa lood ka kirja panna.

Katrin Kokk


PEREKONNAPILDID
mõned suguvõsa pildid
vanas albumis
kaunis postkaart, nimesildid
aeg on kaduvik

vanaema keerab lehti
kõike seletab
lapse jaoks see aeg ei kehti
und ta peletab

nüüd on vanaema surnud
nagu pildidki
kes on kes, kes keda tundnud
aimu ei mingitki

katsud ajusoppi naasta
aega tollasesse
viimaks ongi miskit – vaata –
viskab mälu ette

see on onu Karla, aga
see on tädi Tiiu
aga need kolm pilti vana
tehtud on vist Hiius

kas see tõesti on mu isa
paljalt karunahal
aga järgmisel nii visalt
seisab ratta najal

emast üldse pilte pole
lapsepõlvest saati
aga pulmapäevast tuleb –
pandud akuraati

langud, kaimud, lellepojad
tädid, onunaised
olnud, kadund majad, kojad
kõik see elu maine
Kati Rimm


Olen olnud Kodukirja lugeja juba palju aastaid, aga viimasel ajal on sellest saanud terve pere lemmik. Kui ajakiri tuleb ja enne kui seda lugema saab hakata, mängime sellist mängu: mis sulle siit meeldib? Keerame lehte ja igaüks hõikab ruttu oma lemmiku. Veebruarinumbri tulemused on enam-vähem sellised:

Laste kategoorias: 2 koera, sulevalgusti ja marmelaadikauss Tartu kodust, edasi tapeediga taburetid ja värviline diivan, vahukoore-juustukook kama ja mustikatega, krõbedad seakõrvanäksid (!) ja selle all olevad karud, lihavõttejänes ajakirja lõpust.
Minu lemmikud: kootud trikoloor, Tartus Kareni isa tehtud baarikapp-söögilaud; kevadekuulutajad lilled, Põhjamaa kodu, tapeeditud taburetid, foto suurest diivanist valgustitega, lillemeri Saaremaa kodus, ürdiaed seinal, aiakolumn.
Vanaema valik: Põhjamaa kodu, toidupoolis aknalaualt, eesaed ja aiaosa tervenisti, Meie Eesti raamatud, Eesti sünnipäevasöögid (v.a sinised munad), sinised kõrtega pajakindad, tagakaane tugitool.
Jõudu ja jaksu ilusat ajakirja tegemisel!

Triin

Väga meeleolukas ajakirjanumber Eesti sünnipäevakuuks. Palju väljapuhastatud vana puitu, lausa esikaanel. Tean küll, et sageli öeldakse, et linnakodus oli vanasti ikka tapeet seinal. Aga laiguti puidu esile toomine annab ajaloo maigu kuidagi selgemalt kätte ja on väga õdus. Mul endal on kodus esil lapike omaaegset tellisseina. Remondimehed tahtsid selle omal ajal küll tagasi kinni katta, vanasti polnud see ju eksponeerimiseks tehtud. Minu meelest on ikka toredam kui tervikuna sile seinapind ja nii on see praegu jäänud.

Merilin

Kirjakülje auhinnad

Kirjutage meile, kuidas meeldis märtsi ajakiri. Auhinnaks on Iittala värske disainiga tass ja hambapesukomplekt firmalt Jordan.
Kirju ootame 15. märtsiks aadressil: Kodukiri, Niine 11, Tallinn 10414 või malle.pajula@kirjastus.ee