Malle Pajula

“Oh jumal halastus,” naeratas krapsakas vanaema. “Ma olen sinuga ju täitsa hädas. Rohkem ei osta!”
”Üks asi oli veel. Kust me neid valgeid muidu ikka saame,” teatas 10aastane poiss kindlameelselt ja suundus müügil olevate taimede poole.
See poiss jäi mulle Kodukirja aiareisil juba hommikul silma. Kui ta ümarjat elupuud katsudes teatas, et kavatseb tulevikus enda omad ka nõnda pügada. Ka järgmistes aedades uuris ta sihikindlalt arhitektuurseid vorme ning oskas taimelettidelt harvema välja valida. Kui aus olla, siis mingi hetk nägin täiskasvanu rahakotti hoopis tema käes.

Kirg jääb alati silma. Ka siis, kui vaatleja selle objektist nõnda sügavalt aru ei saa.

Kirg jääb alati silma. Isegi siis, kui vaatleja selle objektist nõnda sügavalt aru ei saa. Kuigi saab elada hoopis tasasemalt, lihtsamalt, pole kireta elu nii värvikas.
Kire abil kohtab teekonnal inimesi, keda muidu ei kohtaks. Ja kire abil võib avastada tuttavaid paiku uuel moel – nõnda mõtlesin, kui rühkisin Prahas mööda munakiviteid mäkke. Ilma vintage-poodide tagaajamiseta poleks ma avastanud rõõmsavärvilist muinasjutulist juugendlinnaosa, kus alles ka omaaegne pargikeste struktuur. Ja kas minust oleks saanud sisustusajakirjanik, kui ma poleks saanud lapsena ema kõrval sisse ahmida värvikaid interjööre?
“Huvi peab ju toetama,” teatas vanaema ja tõttas ostma seda nii vajalikku taime.
PS. Juuli on puhkuste kuu. Huviala järgi rännates kohtab teel veel palju muud toredat ja rõõmsat.
Head juulikuud!

Võitja Ülle Niinemets

Kodukirja + Aia kevadise tellimiskampaania peaauhinna – Gardena akutööriistakomplekti – võitis Ülle Niinemets Maardust. Palju õnne!